Sokak Köpeğinin Boynundaki Yazıyı Farkeden Tek Kişi Olan Kadının Hayatı Bakın Nasıl Değişti

1353 izlenme02 Ağustos 2016
Reklamlar

 Geçirdiği sancılı dönemler sonrası Lisa Snyder evinin kirasını ödeyemeyecek duruma geldi. Kaliforniya'da yaşayan zavallı kadının üç kedisiyle beraber eskimiş karavanında yaşamaktan başka çaresi kalmamıştı.

Lisa ve kedileri birbirlerine yetiyorlardı. Ancak zorlu yaşam koşulları sebebiyle bazen yiyecek bir şey bulmakta bile zorlanıyorardı. Bir gün Lisa sokakta kimsesiz bir köpek gördü. Köpek bir ağaca bağlıydı. Köpeğe yardım eden Lisa, yaptığın iyiliğin hayatını değiştireceğinden habersizdi.

Ağaca bağlanmış olan köpeği yoldan geçerken görenler hiç umursamadı. Yürümeye devam ettiler ve zavallı köpeği orada bıraktılar.

Köpeği gördüğünde yardım etmekten başka çaresi olmadığını düşünen tek kişi Lisa Snyder'di. Köpeği bağlı olduğu ağaçtan kurtarırken boynuna iliştirilmiş bir not gördü. Kağıtta, "Adım Joey. Yeni bir ev arıyorum. Lütfen benimle ilgilenin!" yazıyordu.

Lisa hiç tereddüt etmedi. Her ne kadar üç kedisiyle beraber küçük ve eskimiş karavanında hayatını sürdürse de, buna karşı kayıtsız kalamayacağına kanaat getirdi.

Lisa, Joey adlı köpeğe kimsenin yardım etmeyeceğini düşünerek yanına aldı ve ona bir ev bulma çalışmalarına başladı. Yaklaşık 5 km yol katederek, Joey'e bakacaklarını düşündüğü bir barınağa geldi.

Tam dört ay sonra Lisa müjdeli haberi aldı. Joey'i bir aile sahiplenmek istemişti. Zavallı köpeğin Linda sayesinde sıcacık bir evi oldu.

Hikayenin sonu Linda için de mutlu bitti. Lisa'nın yaptığı öğrenenler ve komşuları ellerini ceplerine attı ve ayrıca kampanya başlatarak kadına para topladılar.

Yaklaşık 10.000 TL toplayan hayırseverler Linda'ya sürpriz yaptılar. Bu miktarda bir para kadının hayatını değiştirecek olmasa da en azından silkinmesi için yeterliydi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Barınakta Sessizce Ölümü Bekliyordu Ama Ona Bir Melek Dokundu Sevinçten Ağlayacaksınız Oyun Oynadığı Köpeği Bağırarak Dışarı Çağıran Tilki En Çok İzlenenler Arasında Barınaktan Ustaca Firar Eden Sevimli Kedi Haber Oldu Anne Kedinin Yavrusuyla Konuşması Ne Konuşuyorlarsa Artık

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Tren Kazasında Bacaklarını Kaybeden Köpeğin Kurtarılma Hikayesi