Kadın, İki Şempanzeyi Doğaya Saldı. 18 Yıl Sonra Karşılaştıklarında İse Bakın Ne Oldu

2772 izlenme 03 Ağustos 2016
Reklamlar

Linda Koebner 18 yıl önce iki şempanzenin hayatını değiştirecek bir karara imza attı. Aradan uzun süre geçti ve Linda şempanzelerin onu tanıyacaklarını hiç tahmin etmemişti. Tekrar karşılaştıklarında yaşadıkları duygusal dakikaları izlediğinizde, şempanzelerin sevdiklerini asla unutmadıklarını göreceksiniz.


Linda Koebner 23 yaşında üniversiteden mezun oldu ve okula ait laboratuvarda şempanzelerle ilgili deneylerde görevlendirildi. Deneyler bittiğinde ise şempanzelerin doğaya salınmasına karar verildi. Bu, şempanzeler için oldukça zordu çünkü tam 6 yıldır hiç dışarıya çıkmamış ve gün ışığı görmemişlerdi. Doğaya salındıklarında ortama alışmak için profesyonel yardıma ihtiyaç duyuyorlardı. Linda’nın görevi de bu iki şempanzeyi yeni yaşam alanlarına başarılı şekilde alıştırmaktı.

Linda, Doll ve Swing adlı iki şempanze doğaya salınmadan önce onlarla tam dört yıl geçirdi. Doğaya salındıktan 18 yıl sonra, Linda onları ziyarete gitti. Şempanzeler artık yabanileştiğinden ve aradan uzun süre geçtiğinden dolayı, Linda şempanzelerin onu tanımayacağından emindi.

Linda, şempanzelerin ne tepki vereceğinden emin olmamakla beraber elini Swing’e doğru uzattı. Swing de elini sıktı ve daha sonra sarılmak için kadını kendine çekti. Dolly ikisinin sarıldığını görür görmez hemen yanlarına koştu. Sonra üçü birden sarıldılar ve hafızalara kazınacak bir an gerçekleşti.

Sevinç gözyaşlarına boğulacağınız birleşme anını aşağıdan izleyebilirsiniz!

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yolun kenarında ölümü beklerken iyi insanlar sayesinde hayata yeniden döndü Yavru Kediler İçin Arabasını Yuvaya Dönüştürdü Muhteşem Bir Video.. KAHRAMAN KÖPEK CİNAYETİ ÖNLEDİ Vicdanınız Varsa İzlerken Ağlayacaksınız

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Doğuştan Görme Engelli Köpek Ameliyatla Yıllar Sonra İLK KEZ Ailesini Görüyor..
http://cdn00.vidyomani.com/c/7/4/7/kadin-iki-sempanzeyi-dogaya-saldi-18-yil-sonra-karsilastiklarinda-ise-bakin-ne-oldu/index.html#fb